Poczta- kwiatowa dostawa dla wielbicieli róż

Kwiaty dla bliskich sercu

Czasami słowa nie wystarczają, żeby wyrazić uczucia, które chcemy przekazać. Wtedy możemy pomóc sobie…kwiatami.

5 języków miłości

Jak pisał Gary Chapman w swojej książce ” 5 języków miłości” każdy człowiek ma dominujący sposób, w jaki potrzebuje, aby okazywać mu miłość. Są wśród nas osoby, które do pełni szczęścia muszą być regularnie wysłuchiwane, inni uwielbiają być chwaleni. Kolejny typ opisywany w jego książce to ktoś, kto uczucia utożsamia z byciem przytulanym, jeszcze inny to ludzie lubiący, kiedy robimy dla nich drobne przysługi (zmycie naczyń, wyniesienie śmieci więcej będą znaczyły dla nich niż tysiące wyznań i zapewnień o prawdziwej miłości). Natomiast znaczna część populacji potrzebuje otrzymać prezent, czekoladki, kwiaty, aby czuć się kochana. Wtedy z pomocą może przyjść poczta – kwiatowa dostawa. Nie zawsze jest czas, aby wybrać się na łąkę i tam pozbierać piękne kwiaty. Chociaż z pewnością byłby to bardzo romantyczny scenariusz i dodałby wielu powodów do wzruszeń u drugiej połówki. Nie każdy też ma talenty ogrodnicze i potrafi wyhodować ładne  róże czy tulipany, nie mówiąc już o stworzeniu wyjątkowej i trwałej kompozycji kwiatowo – roślinnej z dobraniem odpowiednich dodatków. Z tą wiedzą myślę, że chcesz wysłać kwiaty.

Kwiaty online

Ze względu na sporą migrację sporo osób ma swoich bliskich w miejscu innym, niż mieszkają. Wielu z nas przeniosła się za pracą lub na studia. Nie każdy może pozwolić sobie, aby odwiedzić ich z powodu każdej ważnej okazji. Pomimo dzielącej odległości chcielibyśmy, aby czuli się przez nas kochani. Imieniny, urodziny, dzień babci, dzień matki, dzień kobiet, dzień dziadka, rocznica ślubu – te wszystkie wyjątkowe dni można uczcić wysyłką kwiatów, którą dostarczy poczta – kwiatowa dostawa. Znając ulubione kwiaty naszych bliskich możemy zasugerować floryście z jakich roślin ma być stworzona kompozycja, a potem po prostu wyślij kwiaty. Dostarczone kwiaty w dowolne miejsce w kraju na pewno będą świeże i ucieszą obdarowaną osobę, gdyż zamówienia realizujemy zgodnie z otrzymanymi wytycznymi.

Rodzaje kwiatów a okoliczności

W zależności od okazji używa się różnych kwiatów.

Na ślub, jak można się spodziewać, najczęściej kupowane są róże: hybrydowe róże herbaciane oraz róże drobne. Również często stosuje się delikatne piwonie o silnym zapachu. Te wyjątkowe kwiaty jako pierwsze uprawiane były w Azji od ponad tysiąca lat. W chwili obecnej dostępne są w typach: zielnym i drzewiastym. W ślubnych kompozycjach można spotkać również hortensje w intensywnych kolorach: różowym, niebieskim, fioletowym czy bordowym oraz w klasycznym białym. Dalia czy inaczej georginia jest bardzo wytrzymała- przetrwa nawet wiele godzin w upale. Jej zapach jest niemal niewyczuwalny dlatego wiele osób decyduje się na ten wybór. Gipsówka, która kojarzy się na ogół jako dodatek do kompozycji florystycznej może być również użyta samodzielnie.

Na pogrzeb możemy wybrać kwiaty, które zmarła osoba najbardziej lubiła lub skorzystać z zalecanych przez florystki rozwiązań. Najczęściej bowiem na pogrzebach można spotkać tulipany, chryzantemy, astry i storczyki lub goździki. Kwiaciarnia jest tym miejscem, gdzie możemy uzyskać fachową poradę odnośnie gatunków i dodatków. W rośliny wplata się na ogół szeroką wstążkę lub szarfę ze słowami, które są ostatnim pożegnaniem dla osoby , dla której kwiaty są przeznaczone. Na ogół jest to krótki tekst: “Z wyrazami głębokiego smutku – Rodzina”, “Kochanej Mamie i Teściowej – Dzieci”, inne propozycje to: “Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”, “Z Ostatnim Pożegnaniem”, “Złączeni w modlitwie”, “Najukochańszemu Synowi, Mężowi, Tatusiowi”, “Wspaniałej żonie, matce i babci – kochający mąż, dzieci oraz wnuki”, “Najukochańszemu Ojcu i Dziadkowi”, “Drogiej Cioci – (Imię) z Żoną, Dziećmi i Wnukami”, ” Z Żalem Żegnamy – Dyrekcja i Pracownicy ( Nazwa Instytucji)”, “Synowi Naszej Koleżanki – Przyjaciele z Pracy”, “Ostatnie Pożegnanie – Koleżanki i Koledzy z (Nazwa Instytucji)”.

Rodzaje kwiatów a pora roku

Letnie kwiaty

W zależności od pory roku możemy wybierać różne kwiaty do naszych kompozycji. Latem ich mnogość zachęca do korzystania z bogactwa gatunków. Pięknym typowo letnim kwiatem jest mieczyk, który występuje w najróżniejszych kolorach: białym, czerwonym, żółtym, różowym, czerwonym, fioletowym, pomarańczowym, kremowym, a nawet wielokolorowym. Kwiatki otaczają łodygę z różnych stron, co przy sporej wysokości, jaką potrafią osiągać, daje dość spektakularny efekt. Glorioza – narodowy kwiat Zimbabwe jest bardzo delikatny, a zarazem piękny. Jej różowo – czerwone, lekko rozchylające się płatki zwracają na siebie uwagę, zachwycając niezwykłością. Słonecznik – typowo letni kwiat ze złoto- żółtawymi płatkami i ciemnym środkiem nasuwa na myśl słoneczne popołudnia w babcinym ogródku. Kompozycje złożone z kilku dorodnych okazów na pewno wzbudzą uśmiech na twarzy obdarowanych. Ostróżka w kolorze białym, czerwonym fioletowym lub lawendowym ożywi każdy letni bukiet. Ma długą łodygę otoczoną gęstymi kwiatkami. Stanowi dosyć zwartą wysoką kopułę i można je traktować jako skuteczne wypełnienie kompozycji. Delikatne dzwonki w kolorach białym, różowym i fioletowym w kształcie dzwonu będą pasowały do bukietów w stylu polnym. Cudownie łączą się z ostróżką czy słonecznikami. Polne kwiaty, z których również może być stworzony letni bukiet to rumianki, lilaki, astry, konwalie, owoce dzikiego bzu. Niestety te kwiatki należą do mało trwałych, dlatego należy pozostawić fachowcom- florystom ostateczny dobór roślin oraz sposób ich utrwalenia. Kwiaciarnia o tej porze roku wygląda naprawdę pięknie, a bukiety są bardzo bogate w gatunki.

Zimowe kwiaty

Zimowe kwiaty, z których można zrobić bukiet to między innymi ciemiernik nazywany również Różą Bożego Narodzenia, ponieważ rośnie w okolicy terminu Świąt Bożego Narodzenia. Roślina ta zakwita w kolorach białym, różowym czy ciemnoczerwonym. Innym kwiatem, który kwitnie nawet zimą to kalina wonna – pięknie pachnie i wygląda nietuzinkowo- ma małe, rurkowate kwiatki z gwiazdkowatą koroną.

Wiosenne kwiaty

Poczta kwiatowa – w iosną można skorzystać z kwiatków typu: śnieżyczka przebiśnieg o białym kolorze lub krokus. Ten drugi najczęściej występuje w kolorze liliowym, niebieskim czy też paskowany: żółty, biały, żółto-brązowy. Pierwiosnek inaczej nazywany prymulką może przybierać kolory od bieli, przez odcienie żółtego, czerwonego, aż po fiolet i upiększy każdy wiosenny bukiecik.

Jesienne kwiaty

W jesiennych bukietach można użyć wrzosów, hortensji czy dalii. Dalia jest bardzo trwałym kwiatem, nie pachnie i dobrze będzie się prezentować w towarzystwie róż. Poza kwiatami, jesienią można wykorzystać dary natury z elementów dostępnych tylko o tej porze roku na przykład: głóg, owoce jarzębiny, czerwone jabłuszka, źdźbła trawy. Nadadzą one niebanalny charakter kompozycji kwiatowej i z pewnością zostanie na długo zapamiętana. Dla wielbicieli fioletowego koloru wrzosy, lawenda, cynie czy astry nadadzą się idealnie, a są one typowymi jesiennymi kwiatami.

Niezależnie od pory roku bukiety mogą być upiększone egzotycznymi gatunkami kwiatów. Lilia tygrysia, ketmia – róża chińska to tylko niektóre kwiatów, którymi można upiększyć kompozycję kwiatową.

Szczegóły techniczne

Zamówienie na przesyłki kwiatowe zrealizowane będzie pocztą. Do bukietu możemy dołączyć życzenia, czekoladki, drobne prezenty. Kwiaciarnia internetowa w dniu złożenia rozpocznie realizację zlecenia.

Published
Categorized as Biznes

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *