Zdrowie

Medycyna estetyczna – dla pięknego ciała i spokojnego ducha.

Medycyna estetyczna – dla pięknego ciała i spokojnego ducha.

Historia medycyny estetycznej sięga czasów starożytnych. Pierwsze zabiegi wykonywano w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie — opisywał je sam Hipokrates. Co prawda wtedy polegały głównie na rekonstrukcji części twarzy, ale również służyły estetyce. Za początek medycyny estetycznej, w takim wymiarze, w jakim obecnie ją znamy, uznaje się 1973 rok, wtedy powstało Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce odpowiednik takiej instytucji powstał dopiero 20 lat później. Przez wiele lat ludzie bali się skutków ubocznych i powikłań po zabiegach. Ze względu na wysokie koszty tego typu usług jedynie niewiele osób mogło sobie na nie pozwolić. Jednak dziś ceny zabiegów są zdecydowanie niższe, a ryzyko powikłań większości z nich minimalne. Medycyna estetyczna zdobywa coraz większą popularność, nie tylko wśród kobiet, ale i pośród mężczyzn. Klientami są zarówno osoby starsze, które mają już widoczne znaki starzenia się skóry, jak i młodsi pacjenci, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna jest profilaktyka. Wiele niedoskonałości kosmetycznych może mieć swoją przyczynę w problemach zdrowotnych. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby w zespole był zarówno wykwalifikowany kosmetolog, jak i lekarz medycyny estetycznej. W naszej klinice medycyny estetycznej w Warszawie zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, których doświadczenie poparte jest licznymi dokumentami i efektami wykonanych zabiegów.

Depilacja laserowa — bezbolesny sposób na trwałe usunięcie owłosienia.

To zabieg szczególnie polecany osobom, które źle reagują na tradycyjne metody usuwania owłosienia. Aczkolwiek, jeśli nie masz takich problemów, nic nie stoi na przeszkodzie, byś też z niej skorzystała. To ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Wystarczy kilka zabiegów, by przez kilka następnych lat cieszyć się idealnie gładką skórą. Biorąc pod uwagę całkowite koszty, żadna metoda depilacji nie jest nawet porównywalnie tania do lasera. Co więcej, po żadnej innej metodzie nie uzyskasz takiej gładkości skóry. To też najbardziej ekologiczny sposób usuwania owłosienia. Każdego roku w oceanach ląduje miliony jednorazowych maszynek, a mikroplastik w kosmetykach przeznaczonych do depilacji zanieczyszcza nasze gleby i wody. Poza kwestią finansową i ekologiczną kwestią najważniejszym atutem jest czas. W dzisiejszym zabieganym świecie nie ma nic cenniejszego od czasu, nie warto marnować go na tradycyjne metody usuwania owłosienia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez doświadczonego kosmetologa w zaufanym gabinecie. Z usługi skutecznej depilacji laserowej w Warszawie możesz skorzystać w klinice SkyClinic.

Ginekologia estetyczna — dla równowagi fizycznej i psychicznej.

Wykonujemy różnorodne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Labioplastyka to korekcja wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. Przerost warg sromowych nie jest jedynie kwestią estetyki. Może doprowadzać do częstych otwarć od bielizny lub infekcji intymnych. Laserowa rewitalizacja warg sromowych jest mniej inwazyjna, ponieważ nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Pozwala podnieść psychiczny komfort życia i zadbać o zdrowie ginekologiczne. Powiększanie warg sromowych również należy do nieinwazyjnych zabiegów. Preparat jest wprowadzany i rozprowadzany miękką igłą. Dzięki niemu wzrasta naturalna ochrona przed infekcjami, a wagina wygląda estetyczniej. Leczenie nietrzymania moczu polega na laserowym obkurczeniu ścianek pochwy. Dzięki wzmocnieniu mięśni dna miednicy i prawidłowemu ułożeniu cewki moczowej udaje nam się powstrzymać niekontrolowane popuszczanie moczu. Wszczepienie implantu antykoncepcyjnego pozwala zapomnieć o doraźnych metodach antykoncepcji na trzy lata. Każdy z wymienionych zabiegów ginekologii estetycznej w Warszawie wykonasz w naszej klinice.

Zaffiro — młoda skóra bez rekonwalescencji.

Działanie urządzenia polega na emitowaniu światła podczerwonego o indywidualnie dobranej długości fal. Powoduje to podrażnienie i podgrzanie włókien kolagenowych, które kurczą się do ich pierwotnej długości. Zaffiro stymuluje też fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Zabieg pozwala na poprawienie jędrności i elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek, zniwelowanie obwisłości twarzy, podniesienie opadających policzków i poprawę konturu i owalu twarzy. Najczęściej kobiety decydują się na zabiegi na twarz, ale zaffiro świetnie poradzi sobie także z obkurczeniem skóry na brzuchu, zminimalizowaniem obwisłości skóry ramion i ud oraz wymodelowaniem obszaru wokół kolan. Żeby uzyskać pożądany efekt i osiągnąć najlepsze wyniki, zabieg musi zostać wykonany przez profesjonalistę, który odpowiednio dobierze moc urządzenia do Twojej skóry. Aby mieć gwarancję, że będziesz pod opieką eksperta, wykonaj zabieg zaffiro w Warszawie w naszej klinice.

Blefaroplastyka — odzyskaj błysk w oku.

Blefaroplastyka to chirurgiczna plastyka i korekta powiek górnych lub dolnych. To bardzo specyficzny obszar naszej twarzy, nie posiada on bowiem tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na usunięciu nadmiarowej skóry i ewentualnie nadwyżki tkanki tłuszczowej wokół oczu. Wskazaniem do niego są nie tylko względy estetyczne. Opadająca powieka górna może znacznie ograniczać widzenie, usunięcie nadmiaru tkanek pozwala odzyskać ostrość widzenia. Plastyka dolnych powiek umożliwia usunięcie nieestetycznych „worków” pod oczami i redukcję zmarszczek. Zabieg na ogół nie trwa dłużej niż godzinę i w większości przypadków jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Szwy zostają usunięte już po 7 dniach od zabiegu, wtedy zmniejsza się też obrzęk, pozostają niewielkie sińce, które możesz przykryć makijażem. Rezultaty plastyki są widoczne na kilka tygodni po zabiegu, a szwy są praktycznie niewidoczne, ponieważ znajdują się naturalnych zagłębieniach skóry. W przypadku powieki górnej efekty zabiegu utrzymują się od 7 do 10 lat, a zabiegu na powiece dolnej zwykle nie trzeba powtarzać. Zabiegowi blefaroplastyki w Warszawie możesz poddać się w naszej klinice.

Mezoterapia igłowa — koktajl odżywczy dla Twojej skóry.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg polega na dostarczeniu skórze substancji odżywczych, nawilżających i pielęgnujących. Dotarcie do głębszych warstw skóry wymaga użycia igły, ale mezoterapia nie jest bolesna. Mikronakłucia nie są tak mocne jak tradycyjne zastrzyki, a skóra jest miejscowo znieczulana. Zazwyczaj klientki decydują się na ostrzykiwanie twarzy, to świetne rozwiązanie na pojawiające się zmarszczki, redukcję niedoskonałości, w dodatku doskonale regeneruje i ujędrnia. Mezoterapia to nie tylko świetny sposób na poprawę wyglądu twarzy, znakomicie poradzi sobie też z redukcją tkanki tłuszczowej i cellulitem znajdujących się na udach, pośladkach czy brzuchu. Co więcej, ostrzykiwanie skóry głowy zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów. Zabiegi mezoterapii igłowej nie wymagają rekonwalescencji, a trwałe efekty działania substancji aktywnych są widoczne niemalże od razu. Dla otrzymania satysfakcjonujących wyników niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów wysokiej jakości. Posiadamy takie w naszej klinice i od lat wykonujemy zabiegi mezoterapii igłowej w Warszawie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *